test

Dezvaluire: Adevăratul motiv pentru care Andra a părăsit „Vocea României”

Dezvaluire: Adevăratul motiv pentru care Andra a părăsit „Vocea României”

Andra a dezvăluit  că i se părea nedrept să se facă anumite comentarii răutăcioase la adresa concurenților de la „Vocea României” care erau în echipa ei, iar asta pentru că muncea cot la cot cu ei la repetiții. Evident, ceilalți jurați se mai șicanau între ei, iar Andra nu a mai rezistat în fața presiunilor. Deși era jurată de ani buni, Andra a plecat de la „Vocea României”.

Horia Brenciu a fost cel care a înlocuit-o în sezonul 9, după ce a plecat de la „X Factor”. Andra mai face parte și din juriul „Românii au talent”.

„Apropo de Vocea României, în anul în care am fost acolo și nu mi-a mai trebuit. Indiferent de cine câștigă, mergem la petrecere. Eu ziceam „da’ pentru că concurenta mea era cea mai bună… Mădălina Coca. Mi se părea că e pe voce, și dacă doar vocea conta, ziceam „n-are cum, 1-2 acolo sunt (n.r: locul 1, 2)’. A fost 4. Îți dai seama, nu m-am mai dus la nicio petrecere (…). Sunt foarte pătimașă când mă implic sufletește într-un proiect.

M-a sunat Smiley, care s-a supărat pe mine. Mă rog, s-a supărat, suntem prieteni de atâția ani, suntem ca frații… mi-a zis: „Măi Andra, prea pui la suflet, e o emisiune de televiziune’. Și i-am zis: ‘Măi Smiley, nu pot, eu am fost la repetiții zi și noapte acolo, n-am plecat în vacanță cu familia mea, mă doare când cineva se ia de un moment. Sunt ca și copiii mei, mă implic atât de mult…’.

Vocea este un proiect atât de frumos, dar nu este pentru mine. Mi-am dat seama că-mi fac mai mult rău. Fiecare antrenor își dorește să-și scoată în evidență concurenții, nu e neapărat ca afară, unde e pe respect totul. Mai sunt atacuri și eu nu funcționez așa, la mine dacă nu e pe iubire și pe prietenie nu pot să funcționez. Eu respect oamenii cu care lucrez’, a spus Andra Măruță, în podcastul lui Horia Brenciu.

Citeste mai mult pe Ziare.com Adevăratul motiv pentru care Andra a părăsit „Vocea României”: „M-a sunat Smiley, care s-a supărat pe mine, dar i-am zis, mă doare când …” VIDEO